dziennikProjekt elewacjiprojekt podjazdu

jak odnowić elewację w Wojkowicach

projekt elewacji

Jak odnowić elewację w Wojkowicach

Planując remont budynku będącego domem jednorodzinnym musimy pamiętać o tym, że obowiązują nas podobne przepisy jak w przypadku budowy nowego domu, z kilkoma istotnymi różnicami.

 

Prawo budowlane mówi nam o odległościach, wielkościach. Np. odległość od granicy działki, czy co ważne o tym, że budując taras na fundamencie, musimy postarać się o pozwolenie na budowę. Są oczywiście rodzaje tarasów, które tego faktu nie wymagają. Pozwolenie na budowę wiąże się niezmiennie ze szczegółową dokumentacją, czasem oczekiwania, zaangażowaniem geodety przynajmniej 2 razy.  A ponieważ taras wchodzi w skład naszej bryły to jest to aspekt niezmiernie ważny.

Jeśli chodzi o projekty elewacji czy tez remontów elewacji domków jednorodzinnych, papierkologia została uproszczona do minimum.

Materiały

Oprócz warunków technicznych czy ogólnie prawa budowlanego mamy także dokument który nazywa się Planem Miejscowym. I taki plan mają ustalone Wojkowice. W planie tym poza wieloma istotnymi danymi są także wyszczególnione dopuszczenia i zakazy jeśli chodzi o materiał na elewację. Możliwe jest wykonanie elewacji z :

  • drewna
  • tynku
  • kamienia

Zakaz obejmuje blachę falistą. Jednak jeśli chodzi o materiał stalowy, można użyć np Cortenu.  Czym jest Corten? To dość drogi materiał, wyglądający jak pordzewiała stal.

Kolory generalnie dowolne, poza odblaskami.

 

Daje nam to prawie nieograniczoną swobodę w kreowaniu łady przestrzennego naszego miasta.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *