dziennik

dom na działce 7m

elewacja hybrydowa domu jednorodzinnego

DOm nad którym skupiliśmy się ostatnio ma niecałe 7 metrów szerokości. Działka ma 7,5metra szerokości. Z jednej strony można zapytać, po co komu taki dom, gdzie od ściany do ściany mamy jedno spojrzenie. Z drugiej strony rozważając trendy obecnie panujące, nie mam wątpliwości, że takich realizacji będzie więcej, znacznie więcej.

 

Wraz z inwestorem przeglądaliśmy projekty, budynek który znajdował się na działce miał iść do wyburzenia. Była to ruina domu, wprawdzie miał dach, miał ściany i część stropów, ale raczej nie wróżył niczego dobrego.

Formalności

TO zjadło zapał inwestora: wyburzenie budynku, budowa od podstaw. Koszty niemałe, a i dość duża papierologia. Zmniejszyliśmy ją do minimum.

Ściany były, wystarczyło uzupełnić ubytki i zaplanować termomodernizację.

Stropy drewniane były,przynajmniej ich konstrukcja – poniekąd. Legary które przegniły wymieniliśmy na identyczne, nowe schody, nowa podłoga. Dach to remont, konstrukcja wymagała uzupełnienia jak w przypadku stropu. Jednak to nadal pozostawał remont.

Znajoma firma pomogła nam w ogrzewaniu: decyzja padła na pompę ciepła.

CO do elewacji bocznych- nie ma ich, mamy płytkę klinkierową i listwy sosnowe.

Z przodu co prezentowane jest na wizualizacji hybrydowej, mamy klinkier, drewno i szkło. Chodziło o nawiązanie do materiału z którego powstał oryginalny budynek- cegła. A przy okazji nadanie mu troszkę bardziej nowoczesnego wyglądu. Wysunięta góra to drewniany balkon i przedłużenie dachu, a konstrukcja ścianek bocznych to również drewno 🙂 czego nie widać będzie na elewacji. Szerokie okno na górze, roleta na całą szerokość to prośby inwestora. Balustrada drewniana, jednak zamaskowana od frontu szkłem.

 

Charakterystyczne drzwi to efekt współpracy z klientem i materiałami z odzysku które zostaną zastosowane. Poziome okno to doświetlenie kuchni. Dom ma nieco ponad 9,5m głębokości, na górze małą sypialnię, łazienkę i master bedroom, na dole salon z kuchnią, wc, kotłownię.

 

Czy do szczęśliwego życia trzeba więcej?

Lubimy wyzwania, dlatego szykujemy się do remontu domu znacznie węższego na wąziutkiej ale długiej działce.

Realizacja rok 2018/2019

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *