dziennik

kiedy planować remont domu

czas na remont

kiedy planować remont domu?

kiedy planować remont domu

Dzisiaj mamy pierwszy dzień nowego roku. Zeszły przeleciał bardzo szybko, 365 dni minęło jak kilka dni. Codzienne wyzwania i codzienne zmagania z problemami w projektach to jednak jest wyznacznik faktu pracy. Kto nic nie robi, ten nie popełnia błędów mówi stare polskie przysłowie, tak samo jak „ten kto nic nie robi, nie ma problemów”. Jednak miarą sukcesów nie jest ilość problemów, a ilość rozwiązań wprowadzonych. Ważne, że wszystkie zaplanowane projekty zostały zakończone w czasie, żaden z rozpoczętych nie zalega nam na nowy rok.

Czas, zawsze jest wyznacznikiem naszych prac. Teraz czas zastanowić się, jeśli i Twoje zamierzenia na ten rok zakładają, kiedy rozpocząć prace nad projektem. Pamiętaj, iż nie trwa on tydzień, jeśli ma być dopracowany. Jeśli zakładasz, że wszelkie prace można rozpoczynać dopiero w marcu jak zejdą śniegi, to pytanie skąd wiadomo, że śnieg będzie do marca??

Pogoda jak i klimat zmieniły się w naszym kraju diametralnie i już nie mamy pewności kiedy kończy a kiedy zaczyna się temperaturowa zima. Nasza rada: Prace projektowe można zacząć od razu, rozplanować czynności, prace, zabezpieczyć sobie czas i środki. A gdy przyjdą roztopy i roślinność zacznie budzić się do życia, zaczynamy prace na budynku.

Wszystkiego najlepszego w nowym roku, trafnych decyzji i mądrych wyborów
 mgr inż. arch. Krzysztof Szozda

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *