dziennikProjekt elewacji

wstawki na elewacji

wizualizacja remontu domu jednorodzinnego

Powszechnie przyjęło się uważać, że elewacja domu powinna być jak najbardziej WOW.

Nie jest to zawsze wyznacznikiem tego czy dom jest ładny, czy przesadziliśmy. Mamy jednak pewne narzędzia, którymi możemy się posłużyć, a pilnując naszego charakteru jesteśmy w stanie stworzyć ciekawy projekt.

Mamy kilka materiałów które najczęściej stosujemy na elewacji:

Cegła klinkierowa  jest elementem zdecydowanie najcięższym. Wymaga odpowiedniego przygotowania fundamentu tak, abyśmy mogli oprzeć dodatkową ściankę elewacyjną. Jeśli jednak nie,możemy naszą ściankę z klinkieru oprzeć na konsolach mocowanych do muru. Nie zmienia to jednak faktu, iż musimy brac pod uwagę spore dociążenie konstrukcji.

Płytki klinkierowe to lżejszy i tańszy odpowiednik cegły. możemy je zastosować bez dodatkowych podkonstrukcji, a kleić możemy zarówno do styropianu jak i na deskę.

Deska elewacyjna czyli naturalne drewno które kładziemy w miejscach gdzie tynku na pewno nie będzie. Najczęściej są to części ścian między oknami lub przy wejściu.  Mocowana na szkielecie drewnianym do oryginalnej ściany.

Ozdoby bitumiczne  czyli wszelkiego rodzaju „imitacje”. Możemy zastosować nie tylko bitumiczne, są również zwykłe „folie” do naklejania. Na rynku mamy dostępne zarówno imitacje klinkieru, deski jak i kamienia – kwestia gustu i sklepu.

Kamień naturalny, łupek – czyli jeden z najczęściej stosowanych elementów. Dobry materiał na cokół, na całą ścianę osobiście bym się nie skusił. Mimo iż wygląda ciekawie, dla mnie osobiście jest to materiał zimny.

 

Oczywiście niezawodny jest styropian i tynk w innym kolorze.

#projektelewacji #elewacjawojkowice #elewacjewojkowice #elewacjabędzin #elewacjapsary #elewacjarogoźnik #elewacjadobieszowice #elewacjasiewierz

#elewacjasiemonia #elewacjapyrzowice #elewacjaczeladź #remontdomuwojkowice #remontdomubędzin

#remontdomuczeladź #remontdomupsary #remontdomusiemonia #remontdomusączów

#remontdomupyrzowice #architektwojkowice #architektczeladź #architektbędzin #katowice #stodoła #projektstodoła #architekt #architektura #architecture #czarnaelewacja #ciemnaelewacja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *