dziennikProjekt elewacji

pomysł na elewację

projekt nowoczesnej elewacji opałek 3

Pomysł na elewację zawsze jest tym co sprawia, że czujemy się lepiej, jesteśmy zadowoleni z własnej pomysłowości, z doboru materiału. Jednak w wielu przypadkach zdarza się, że nasza wizja wygląda zupełnie inaczej gdy już nasza budowa się rozpocznie.

pomysł na elewację

Gdy już zaczynamy współpracę, pierwszy projekt jest zawsze moim wyobrażeniem potrzeb, interpretacją przeprowadzonej rozmowy. Nie zawsze jest on w stu procentach trafny, o czym należy pamiętać. Jednak stanowi ważny punkt wyjścia dla dalszej pracy.

Dużo się dzieje, tak zawsze zaczynamy. Mamy w głowie wszystko naraz. Nasze myśli kłębią się wśród materiałów które niedawno widzieliśmy. Konstrukcja drewniana, tynk, beton, kamień, stal, szkło. To wszystko może znaleźć się na modelu, a wręcz powinno.  Pokazuje jak wygląda przełożenie naszej wizji, styk wyobraźni i realnego odwzorowania. Styl nowoczesny z tradycyjnym? Może akcenty zakopiańskie? Dlaczego nie, ale jak ma się to do ustaleń planu miejscowego?

 

Czasem pomysły mimo iż są świetne w innym miejscu, tutaj nie znajdą swojego zastosowania – kwestia preferencji.

Czy warto pracować nad projektem samemu?

 

Nie zawsze, choć nie ma potrzeby zatrudniać osoby która pomoże nam zobaczyć nasze wyobrażenia. Plusem takiej współpracy jest możliwość zmian i porównywania poprzednich wersji.

 

Warto również skonfrontować to czego chcemy z tym czego potrzebujemy a przede wszystkim po zliczeniu ilościowym, z tym na co możemy sobie pozwolić.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *