dziennikProjekt elewacji

Dom z dachem jednospadowym

nowoczesny dom jednorodzinny z dachem jednospadowym

Z Panem Markiem, właścicielem niewielkiej posesji w środku niewielkiego lasku rozmawiałem już ponad rok temu. Spotkaliśmy się w trakcie prac nad biurem w którym Pan Marek pracował. Wtedy również wpadł mu do głowy pomysł na bardzo niestandardowy dom. Pracowaliśmy nad nim mimo woli przy kilku naszych spotkaniach. Były to luźne rozmowy. Aż do czasu, gdy padła decyzja o projekcie budowlanym.

Oto i efekt prac, które są całkowicie zgodne z naszymi oczekiwaniami. Dom ma w simie 160m2 powierzchni użytkowej, na dole duży salon i kuchnię, małą łazienkę, pomieszczenie gospodarcze i kotłownię – gdzie oba te pomieszczenia są niżej niż poziom zero. Pompa ciepła idealnie się tutaj sprawdza, a wszystkie „wyloty” umiejscowiliśmy od strony której tutaj nie pokazujemy. Na górze mamy dwie sypialnie, dużą łazienkę i garderobę. Strych to mała graciarnia plus infrastruktura. Dzięki zastosowaniu mechaniki uniknęliśmy jakichkolwiek kominów na dachu.

 

Dach kryty gontem bitumicznym, na początku miała być blacha, jednak miejscowy plan zagospodarowania wykluczył to rozwiązanie.

Budynek powstaje jako murowany z ceramiki,ocieplony wełną mineralną, Stropy strunobetonowe, prefabrykowane i projektowane pod sam dom- dzięki temu montaż przebiegnie w ciągu kilku godzin. Nie ma możliwości wjazdu na działkę wielkim sprzętem takim jak pompa, pompogruszka też będzie miała problem. Stąd rozwiązanie przefabrykowane.

Z pomocą zaznajomionej z firmą Pana Marka firmy, w domu zostanie zainstalowany system zamykający wszystkie drzwi i okna panelami antywłamaniowymi schowanymi w ścianach- nie zwykłe rolety dostępne u większości producentów.  System „Panic Help” umożliwia awaryjne zamknięcie i włączenie syreny w razie zagrożenia domowników.

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *