dziennikProjekt elewacji

Kup dom z głową

nieruchomości porady jak kupić dom

Temat nie do końca związany z elewacjami? Otóż nie, czasem zdarza się, że pracujemy w sąsiedztwie naprawdę upartego i uporczywego sąsiada. Aż się czasem nie chce. Aby tego uniknąć przeczytaj poniższy tekst.

Kupno domu – co wziąć pod uwagę?

Kupując dom mamy dziś świadomość tego, że wcale nie musi być to decyzja podejmowana na całe życie. Zdajemy sobie jednak sprawę i z tego, że ewentualne błędy mogą nas naprawdę drogo kosztować, trudno więc dziwić się, że staramy się ich nie popełniać. Na co zatem powinniśmy zwracać szczególną uwagę?

Lokalizacja
To, czy dom zlokalizowany jest blisko głównych szlaków komunikacyjnych, czy też na terenie, na którym nie ma jeszcze dobrych rozwiązań infrastrukturalnych wcale nie jest bez znaczenia. Kupując go zazwyczaj wychodzimy z założenia, że niezawodny samochód zawsze dowiezie nas tam, gdzie będziemy chcieli, powinniśmy jednak liczyć się również z sytuacją, w której na jakiś czas zostaniemy pozbawieni tego środka transportu. Warto zatem zadać sobie pytanie o to, czy domownicy nie będą mieli zbyt dużych problemów z dostaniem się do centrum miasta i czy w pewnym momencie nie stanie się to dla nich problemem, który odbierze im radość wynikającą z posiadania własnego lokum. Jeśli istnieje taka ewentualność wskazane jest ponowne przemyślenie decyzji o planowanym zakupie.

Warunki mieszkaniowe
Kupując pierwszy dom zazwyczaj zwracamy uwagę na kwestie finansowe i staramy się minimalizować koszty wszędzie, gdzie tylko jest to możliwe. Niestety, bardzo często okazuje się, że zapominamy wówczas o tym, jak ważne jest myślenie perspektywiczne. Mały domek jest znakomitym rozwiązanie, jeśli zamierzamy w nim mieszkać wyłącznie w towarzystwie partnera. Jeśli jednak w bliższej lub dalszej przyszłości pomyślimy o powiększeniu rodziny, najprawdopodobniej szybko pożałujemy pochopnie podjętej decyzji i pożałujemy, że nie dołożyliśmy pieniędzy, aby cieszyć się większą liczbą metrów kwadratowych.

Otoczenie
Kupując dom zawsze mamy nadzieję, że będzie on znajdował się w spokojnej okolicy gwarantującej nam chwilę wytchnienia i spokoju. Niestety, bardzo często zapominamy o tym, że warto zainteresować się tym, jak prezentuje się plan zagospodarowania przestrzennego. Skutki takiego postępowania są łatwe do przewidzenia, gdy bowiem okazuje się, że w okolicy za kilka lat powstanie droga szybkiego ruchu, pretensje możemy mieć wyłącznie do siebie.


O autorze

Nowe domy na sprzedaż w inwestycji energooszczędnej znajdziesz we Wrocławiu – sprawdź.

 

#budowadomu #budujemydom #architekt #architektura #architekci #architecture, #architects #katowice #wojkowice #projektelewacji

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *