dziennikProjekt elewacjiProjekt ogrodzenia

Ogrodzenie w domu

projekt ogrodzenia w domu

Dom i ogrodzenie

Ogrodzenie budynku to ważny element projektu, który pozwala zamknąć posesję, zaznaczyć jej odrębność i samodzielność. Dodatkowo umożliwia zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom domu.

Kiedy myślimy o domu, zazwyczaj widzimy piękny budynek otoczony zielenią, posiadający ogrodzenie wpisujące się harmonijnie w otoczenie oraz pasujące do charakteru budynku. W naszej szerokości geograficznej nie wyobrażamy sobie domu bez ogrodzenia, które spełniałoby rolę zabezpieczenia posesji i domu przed intruzami zewnątrz.

Na szczęście na rynku jest bardzo wielu producentów oferujących szeroki zakres ogrodzeń różnego typu. Są to między innymi ogrodzenia z metalu, aluminium, drewna, plastiku, ogrodzenia kute, kamienne, murowane. Wybór jest więc ogromny i każdy może dobrać rozwiązanie, które najlepiej mu spasuje. Ci, którym nie brakuje kreatywności, chętnie łączą różne pomysły, na przykład kute przęsła i murowane słupki.

Ważne jest, aby ogrodzenie ładnie współgrało z otoczeniem i samym domem. Chodzi przede wszystkim o styl dominujący a konkretnym miejscu. Jeśli stawiamy dom w górskiej miejscowości, i wszystkie domy wokół są drewniane i mają drewniane ogrodzenia, nowoczesny dom z aluminiowym ogrodzeniem raczej zepsuje widok. Istotne jest także, aby ogrodzenie nie przytłoczyło budynku, nie było zbyt masywne w stosunku do bryły domu.

Oczywiście w dzisiejszych czasach warto także pomyśleć o dodatkowych systemach zabezpieczeń, które są sprzężone z ogrodzeniem, jak np. nowoczesne zamki, videodomofon, kamery monitoringu itp.

W lokalizacjach bardziej odludnych, wiejskich, podgórskich można pokusić się o bardzo oryginalne rozwiązanie, czyli naturalne ogrodzenie roślinne. Może ono być żywopłotowe lub z drzewek iglastych, cisów itp. Taka naturalna bariera oczywiście nie zapewni nam bezpieczeństwa przed intruzami, ale za to będzie się pięknie prezentowała i nie będzie przeszkodą dla migracji małych zwierząt.


O autorze

Super Ogrodzenia – Konfigurato ogrodzeń aluminiowych

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *