dziennikProjekt elewacji

Okna – eliminujemy straty ciepła?

rób to z głową, włącz myślenie

Straty ciepła w domu – jak ograniczyć je do minimum?

Budując dom przywiązuje się bardzo dużą wagę do tego, by zagwarantować sobie odpowiednie ciepło w całym budynku. Należy więc zamontować dobrze przystosowane i dobrane ogrzewanie, które zagwarantuje, że ciepło w całym domu będzie na odpowiednim poziomie.

To jednak nie zawsze wystarcza. Należy również zadbać o to, by w budynku zastosować rozwiązania, które zagwarantują, że straty ciepła zostaną ograniczone do minimum.

Przede wszystkim budując dom powinniśmy bardzo dobrze zaplanować wszystkie rozwiązania, które znajdą się na każdym poziomie. Już od samego początku a więc fundamentów należy zadbać o odpowiednia izolację, która zagwarantuje, że w ciepło nie będzie uciekać od parteru. Szczególnie, gdy decydujemy się na budowę domu z piwnicami powinniśmy przywiązywać do tego elementu szczególną wagę, by od zimnych piwnic ciepło z domu nie było tracone. Następnie istotną sprawą będzie oczywiście izolacja ścian. Warto zdecydować się na formę izolacji zarówno zewnętrzną i wewnętrzną. Dzięki temu uda się zagwarantować, że nawet w okresie zimowym ściany nie będą zabierać nam ciepła. Najbardziej newralgicznym elementem każdej ściany, jeśli chodzi o budowę domu będą okna, które mogą zabierać dużo ciepła. Powinno się więc wybrać takie okna, które ograniczą straty ciepła do minimum. Wybieramy więc dobry materiał oraz podwójne szyby. Co jednak najważniejsze zadbać należy również o ich montaż. To właśnie od montażu będzie zależeć to czy straty ciepła będą się pojawiać przy użytkowaniu domu.

Ostatnim ważnym elementem każdego budynku jeśli chodzi o utrzymanie ciepła będzie oczywiście dach, który powinien zostać również bardzo dobrze zaizolowany. Ciepło przez dach ucieka bowiem wyjątkowo szybko, dlatego powinniśmy zastosować dobrą izolację w postaci wełny mineralnej oraz dobrze przygotowanej dachówki. Straty ciepła przez dach mogą być jeszcze większe, gdy umieścimy okna dachowe. W takim przypadku powinniśmy również postarać się o to, by ograniczyć uciekające ciepło przez te okna. Wybieramy więc dobrą firmę, która zajmuje się produkcją takich okien oraz wybieramy firmę montującą, która zagwarantuje najwyższą jakość wykonywanych prac, tak by straty ciepła przez dach były ograniczone do minimum.

Są to podstawowe kwestie, o których należy pamiętać, aby ograniczyć jak najbardziej wszelkie straty ciepła jakie mogą pojawiać się w domu przy poszczególnych elementach jego konstrukcji.


O autorze

Zapoznaj się z ofertą energooszczędnych domów we Wrocławiu – w nich straty ciepła ograniczone zostały do minimum!22

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *