dziennikProjekt elewacji

Spójna koncepcja domu

spójna koncepcja domu

Spójna wizja budowlana

Budowa domu to przedsięwzięcie wymagające sporo uwagi, środków finansowych oraz spójnej wizji w zakresie doboru wszystkich rozwiązań architektonicznych, zastosowanych materiałów wykończeniowych itd.

Budując dom zazwyczaj skupiamy się na jego ogólnej funkcjonalności i staranności wykonania. Wiadomo, że inwestycja tego typu pochłania ogromne koszty, a więc chcemy uchronić się za wszelką cenę przed częstymi remontami i naprawianiem różnych niedoróbek, pozostawionych przez poszczególne ekipy budowlane. Mało kto myśli o sprawach wykończeniowych w czasie, kiedy pną się do góry mury jego nowego lokum. Należy pamiętać, że wiele decyzji, związanych z pracami wykończeniowymi, trzeba podjąć już w czasie, kiedy powstaje stan surowy domu.

Warto już we wczesnym etapie budowy zastanowić się nad stolarką okienną i drzwiową. Na rynku jest dostępnych wiele rozwiązań, które wpływać mogą na układ ścian, ich grubość i późniejsze warstwy ocieplenia. Każdy z nas zdaje też sobie sprawę z tego, że kolor okien musi pasować do drzwi, chyba, że zdecydujemy się na zwykłe, białe okna PCV, które można łatwo połączyć z przeróżnie barwionym drewnem. Nie bez znaczenia jest także rozplanowanie otworów drzwiowych wewnątrz budynku.

Drzwi wewnętrzne muszą być tak usytuowane, by swobodnie mogły się otwierać w każdej sytuacji. Bardzo modne ostatnio stały się drzwi do przesuwania, które chowają się wewnątrz ściany. Takie rozwiązanie jednak wymusza pewne zmiany konstrukcyjne. W ścianie musi zostać umieszczona specjalna kaseta, do której będą się one chowały. O chęci montażu drzwi do przesuwania trzeba więc poinformować wykonawcę, zanim wybuduje ściany wewnętrzne. Oczywiście istnieją modele drzwi, które można przesuwać na zewnątrz ściany, ale tego typu rozwiązanie zabiera nam możliwość wykorzystania sporej powierzchni, postawienia regału, czy powieszenia w tym miejscu obrazu.

Jeśli inwestor posiada spójną wizję całego budynku, łącznie z wykorzystaniem materiałów wykończeniowych, nie ma przestojów w wykonywanych pracach, odpowiednio wcześniej można zamówić konkretne drzwi, okna, podłogi i inne elementy, oszczędzając sporo czasu.


O autorze

Drzwi do przesuwania – Vitrobud

 

 

#projekt domu, #projekt elewacji, #elewacja domu, #elewacja bobroniki, #elewacja wojkowice, #projekt elewacji online, #projekt elewacji borowniki, #projekt elewacji rogoźnik, #projekty elewacji, #budowadomu #budujemydom #budowa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *