dziennikProjekt elewacji

jak wybrać dekarza

jak wybrać dobrego dekarza

Zatrudniasz dekarza? Sprawdź jego kwalifikacje

Jest kilku kluczowych specjalistów, którzy mają ogromny wpływ na to, jak będzie wyglądał nasz dom. Jednym z nich jest dekarz, człowiek odpowiedzialny za niezwykle istotny element – dach. Czy wiesz kogo zatrudnić?

Nawet najlepsze materiały i zastosowane technologie nic nie pomogą, gdy zatrudnimy niewłaściwych ludzi. To bolączka znana w wielu dziedzinach życia, jednakże wybijająca się na pierwszy plan, gdy mówimy o budowaniu domu. Jest kilku kluczowych specjalistów, którzy mają ogromny wpływ na to, jak będzie wyglądał nasz dom. Jednym z nich jest dekarz, człowiek odpowiedzialny za niezwykle istotny element – dach. Czy wiesz kogo zatrudnić? Czy wiesz, co sprawdzić przed zatrudnieniem takiego człowieka?

Teoria ważna, ale doświadczenie jeszcze ważniejsze0510

Można przeczytać masę książek i być przy tym świetnym teoretykiem, lecz nic to nie da, gdy przyjdzie się zmierzyć z realnym problemem. Twój dekarz może wiedzieć wszystko o swoim fachu, lecz o tyle będzie to cenne, o ile jego doświadczenie na to wskazuje. Pamiętaj, doświadczenie jest niezwykle ważne w każdym zawodzie, to coś, czego nie nauczysz się w żadnej szkole.

Sprawdzaj dokładnie

W ślad za doświadczeniem powinieneś zainteresować się realizacjami, przy jakich brał udział. Gdyby się zdarzyło, że zdjęcia ukończonych prac nie dają nam pewności, co do efektów wykonania, to warto wtedy umówić się z inwestorami, którzy mieli okazję współpracować z daną ekipą dekarską. Wiadomo, że talent jest najważniejszy, jednak koniecznie sprawdźmy też, jakich narzędzi używa dekarz.

Upewniaj się

Wiedza na każdym etapie prac jest bardzo ważna, gwarantuje to nam prawdziwą kontrolę przeprowadzanych prac. Warto więc już podczas rozmowy wstępnej z dekarzem zapytać, czy prace na dachu wykonuje tylko on czy są do tego oddelegowani konkretni pracownicy. Jeśli wykonuje o jedynie pewną część prac, a reszta jest zarezerwowana dla jego pracowników, to powinniśmy sprawdzić także ich kompetencje. Jednocześnie, prawdziwie profesjonalna firma dekarska posiada ubezpieczenie, a to oznacza, iż ubezpieczyciel jest w stanie podpisać umowę z wykonawcą jedynie, gdy pozytywnie zweryfikuje świadczone usługi przez danego wykonawcę.

Pamiętaj, że zatrudnienie każdego specjalisty to ogromna odpowiedzialność. Jeśli zrobisz to źle, bo nie zweryfikujesz wcześniej kompetencji, doświadczenia czy różnych ważnych informacji dotyczących prac, być może będzie długo tego żałował. Nie warto więc się tym zadręczać, lepiej od razu przejść do konkretów, pytać i sprawdzać.

Jeśli pytasz, czym jest styl industrialny, odpowiedź znajdziesz w tym miejscu.


O autorze

Wasz Musaszi10

 

#dekarz #dekarstwo #bodowadomu #budowa #budujemydom #dom #architektura #dachy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *