dziennik

wypadki na budowie

wypadek na budowie

Zanim zobaczycie Państwo materiał zamieszczony poniżej prosiłbym o małą refleksję. Nie raz już wspominałem o tym, że firmę budowlaną należny wybrać bardzo starannie.

Pokazane w tym filmie przykłady pokazują z jednej strony zabawny, z drugiej tragiczny stan rzeczy. Zabawy z betoniarką, niszczenie przewodów wentylacyjnych to tylko dwa przykłady tego, co można spotkać na budowie. Nie oskarżam wszystkich, jednak wielokrotnie spotykaliśmy się na budowie z faktem zbyt szybkiego schodzenia materiałów budowlanych, pręty stalowe się gdzieś zapodziały czy wyliczony wg bim cement nagle się skończył, co jest fizyczną niemożliwością. Z jednej strony w takiej sytuacji inwestor może i bardzo często oskarża architekta nadzorującego prace i wyliczającego materiały, z drugiej zaś strony architekt pracujący w technologii BIM nie liczy sobie tego na piechotę.

wypadek na budowie
wypadek na budowie

Chciałbym zwrócić uwagę na bezpieczeństwo na budowie, ja ze swoich budów kilka razy wyrzucałem ekspertów budowlanych od których zionęło procentami. Jeden z pracowników firmy mimo moich wielokrotnych upomnień cały czas palił w pomieszczeniach, za co został wykluczony z budowy, na prośbę architekta z ramienia inwestora.

Dwa filmy, dwie kompilacje tego co może zdarzyć się na każdej budowie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *