Projekt elewacji

Dom Rogoxnik

Czy nazwa kojarzy się Tobie z „dom Rogoźnik”? Bardzo mnie cieszy jeśli tak, jednak nie ma on z tym wiele wspólnego. Projekt Rogoxnik a nie Rogoźnik. Wraz z zaprzyjaźnionym biurem zaprojektowaliśmy kolejną na rynku Stodołę.

Projekt był ambitny, mieliśmy jak zawsze na początku nieograniczony budżet, tylko nasza wyobraźnia się liczyła. Aż do czasu pierwszych kosztów. Wówczas zaczęliśmy cięcia. Znasz to ze swojego doświadczenia? No to słusznie. Naszym klientem została młoda Para, pozdrawiam ich z tej strony z całą serdecznością. Nie mieliśmy do końca pojęcia o ich zamiarach ale wiedzieliśmy jedno, dom musi powstać w zimie jako projekt aby w lecie ruszyć z fundamentami. Ponieważ my zajmujemy się elewacjami i remontami niekonstrukcyjnymi budynków, wzięliśmy to na siebie.

Poniżej przedstawiam efekt naszych prac z klientem. Wyszło naprawdę fajnie i zadowalająco. Dom ma powierzchnię zabudowy 118m2 przy całkowitej powierzchni użytkowej 214m2. Nie jest to największy z domów które projektowaliśmy, jednak nie wpisuje się on w te najmniejsze – tradycyjne. Technologia tradycyjna murowana, płyta fundamentowa na całości. Stropy lane w całości razem ze słupami. Dach to tradycyjna więźba dachowa krokwiowo kleszczowa. Na zewnątrz mamy ocieplenie 20cm styropianu i w sumie 35cm wełny na spadku. Dach końcowo pokryty został blachą na rąbek mimo że na początku klienci upierali się przy dachówce ceramicznej. – bo znajomi mają 🙂 Dwa widoczne kominy to kominy do pieca drzewnego do pizzy w kuchni oraz kominków- na dole w salonie i na górze w sypialni. Ogrzewanie to pompa ciepła. Wentylacja mechaniczna to już chyba standard. Tak jest i tutaj, z tym że zależało nam bardzo na ukryciu czerpni i wyrzutni 🙂 ko znajdzie ten jest naprawdę spostrzegawczy.

Garaż- bardzo często występuje jednak tutaj prośba była taka aby garażu nie było. W latach kolejnych znajdzie się tutaj wiata, na którą przygotowaliśmy już fundament stanowiący podjazd – albo podjazd stanowiący fundament 🙂

Bardzo charakterystyczna jest elewacja południowo wschodnia na której zobaczymy ogromne okno z pojedynczą żaluzją przesuwną na szynach. Jest to żaluzja drewniana na ramie stalowej. Rolki znajdują się na dole i na górze przez co przesuwanie jest dziecinnie proste. Cały dom i jego wnętrze to prostota i funkcja, Drewno na dawać poczucie ciepła i estetyki w kontraście do istniejącego starego muru który zostanie podwyższony.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *