dziennikProjekt elewacji

tani projekt elewacji

projekt elewacji

Tani projekt elewacji – dobra alternatywa

Tani projekt elewacji zawierający wizualizacje bez limitu poprawek, rysunki, zestawienia i możliwość powrotu do wizualizacji w każdym momencie, nawet po zakończeniu dokumentacji, a wszystko za jedyne

Tani projekt elewacji brzmi naprawdę dobrze jeśli bierzemy pod uwagę tylko zmianę koloru tynku który już jest, jednak i tutaj mogą nas czekać nie lada niespodzianki jeśli nasze oko nie będzie dostatecznie wprawne. Osobiście miałem kilkukrotnie takie zdarzenie gdzie klient przesyłał do mnie zdjęcia i wytyczne a na moje pytanie co się dzieje z tynkiem koło okna odpowiedział „nic, plama”. Po wykonaniu projektu i przystąpieniu do realizacji przez wykonawcę okazywało się iż na istniejącej elewacji pierwszy wykonawca położył jeden kolor a dwie różne gradacje tynku. Przy zmianie koloru nastąpiło również osłonięcie przejść pomiędzy gradacjami a co za tym idzie – widoczne linie na jednym kolorze. 

Radą na taki stan rzeczy była rozmowa z wykonawcą i znalezienie najlepszego wyjścia z całego impasu. Tutaj opcje były trzy – pozostawić stan rzeczy jak obecnie, zmienić kolorystykę i umiejscowienie detali kolorystycznych lub poprawić elewację. Decyzja najsłuszniejsza to poprawić elewację.

Tani projekt elewacji to bardzo często tylko wizualizacje z kolorami i materiałami z palety danego programu. Na pytanie o kolor możemy otrzymać odpowiedź: zielony, czerwony, szary. Bez podanego producenta, rodzaju zastosowanego tynku czy farby a także co istotne bez jego numeru. Jeśli komuś pasuje taki stan rzeczy, jest to jak najbardziej subiektywny wybór i należy go uszanować. Jednak po co płacić za coś z czego mamy tylko mniej więcej wyobrażenie tego co mogło by zostać wykonane.

 

projekt elewacji

Wykonując projekt elewacji staramy się aby był to tani projekt elewacji  jednak w stosunku do oferowanego zakresu dokumentacji projektu. Zestawienia, wizualizacje, detale projektowe. TO wszystko a nawet więcej wchodzi w zakres projektu. Do tego poprojektowe wsparcie w trakcie realizacji. Nasz projekt zaczyna się zawsze od wykonania inwentaryzacji na podstawie przesłanych online materiałów a następnie tworzone są koncepcje w nawiązaniu do wytycznych klienta. Jeśli klient zostawia nam całkowicie wolną rękę , zdarza nam się poszaleć trochę z materiałami czy użytymi formami. Jednak stosunek ilości pracy do efektu jest taki , aby inwestor zawsze wiedział za co płaci.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *