dziennikProjekt elewacjiprojekt podjazduprojekty elewacji

jakie najlepsze projekty elewacji

tego typu pytanie należy sobie zadać zawsze kiedy mamy zamiar po prostu zlecić projekt naszej elewacji.

Powyższe pytanie nie należy do najprostszych i tak do końca nie wiadomo jak na nie odpowiedzieć wprost. Najlepsze projekty elewacji powstają ze współpracy biura z inwestorem przy obopólnej zgodzie na wykorzystanie dobrych materiałów i nie zawsze popularnych rozwiązań. Pamiętajmy przy planowaniu naszego projektu, że istnieją tzw trendy sezonowe i to co jednego roku jest bardzo popularne, innego może niejako zmusić nas do zastanowienia się nad przerobieniem elewacji – zmianą koloru czy zlikwidowaniem ozdób z którymi jednak nie trafiliśmy.

Najlepszy projekt to zawsze jest NASZ projekt jako inwestora, o tym pamiętajmy. Trendy są po to aby na nich się wzorować, niekoniecznie stosować je w przekładni 1:1

Dopasowanie projektu to rzecz najważniejsza, inwestor musi czuć że to jest właśnie to, dlatego też nie zmuszamy w swoim działaniu klienta do podjęcia decyzji na podstawie 2 serii wizualizacji i 2 serii ich poprawek. Tutaj dajemy większe pole manewru, przez co uzyskujemy efekty bardzo zadowalające.

Projekt elewacji to no coś co wykonuje się raz na rok, jak impregnację domku na drzewie aby się nie rozpadła czy nie powyginał. Tutaj decyzje muszą być przemyślane, poparte analizą naszych zachcianek i realnych potrzeb.

Na powyższym przykładzie widać, że dom nie zawsze musi być krzykliwy, musi za to odzwierciedlać potrzeby inwestora. Najlepszy jest więc projekt który sprawia, iż patrząc na niego po realizacji mówimy „TO JEST TO”, „to ten projekt elewacji”. Jeśli pójdziemy za trendem i narzucimy sobie coś, z czego tak naprawdę nie będziemy zadowoleni, nie ma sensu wydawać na to choćby złotówki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *