Projekt elewacjiprojekty elewacji

kiedy planować elewację

KIedy planować elewację domu? Jak szybko powstanie projekt elewacji domu który budujemy?

Budowa domy to zawsze jest wyzwanie, nie tylko dla naszego portfela ale również dla naszej cierpliwości samozaparcia. Nie od dzisiaj wiadomo że wszystkie prace budowlane i remontowa-budowlane wywołują u inwestorów drgawki i ataki gniewu. Spowodowane jest to stwierdzeniami „będzie Pan/i zadowolony/a”, czy „tak będzie dla Państwa lepiej” lub też „od zawsze tak robimy i klienci są później zadowoleni”. W skrajnych wypadkach usłyszymy jeszcze lepiej dopasowane teksty: „jeszcze mi Państwo podziękujecie”. I tutaj zaczyna się z jednej strony konsternacja, czy aby na pewno nasze dotychczasowe cele wymagają zrewidowania?

Planowanie powinniśmy rozpocząć odpowiednio wcześnie tj na pewno nie 2 tygodnie przed wejściem firmy od elewacji na budowę. Dlaczego? Nie zawsze można rozpocząć etap projektowania od razu. Z drugiej strony wykonanie choćby pierwszych dwóch koncepcji to około 5 dni roboczych , czyli już nam tydzień ucieka. Pozostaje jeden, tylko jeden tydzień i nerwówka, bo przecież wykonawca musi wiedzieć co będziemy robili. Jeśli okaże się dopiero na budowie, to tutaj najlepszy projekt elewacji nie pomoże 😭 Niestety aż muszę użyć znaczka aby to zobrazować.

Projekt elewacji najlepiej planować z wyprzedzeniem minimum dwóch miesięcy, dobrym sposobem jest zaplanowanie go w trakcie zamkniętego sezonu budowlanego czyli wtedy gdy temperatury czy silne deszcze i wiatry nie pozwalają na wykonywanie takich przedsięwzięć.

Plany inwestycyjne jakiejkolwiek maści należy prowadzić z wyprzedzeniem, jeśli nie mamy możliwości należy porozumieć się z biurem przed zleceniem projektu i zapytać na ile jest to realne, aby w ciągu dwóch tygodni wykonać projekt elewacji. Zazwyczaj słyszymy że jest to NIEREALNE. Jeśli usłyszymy że „oczywiście, wszystkie projekty wykonujemy w 2 tygodnie” to powinna zapalić nam się czerwona lampka ostrzegawcza.

Jesienna słota i zimowe wieczory to dobry czas na kontemplację

Przed ekranem smartfona, tableta, komputera czy wyświetlając na telewizorze- przy lampce wina i świecach? Nie brzmi to zbyt romantycznie, jednak snując wyobrażenia o tym jak będzie wyglądał nasz dom w etapie końcowym, jest to jak najbardziej element wprowadzający atmosferę. I jest to najlepszy moment, ponieważ jak wiadomo wino w ilości jednego kieliszka- najlepiej wino czerwone wytrawne lub półwytrawne – działa stymulująco na naczynia krwionośne. Każdy moment zadumy jest dobry na kontemplację naszego projektu. Ważne, co podkreślam od samego początku, aby projekt elewacji nie był robiony na szybko, pod wpływem musu i przymusu z jakiejkolwiek strony. Dajmy sobie jako inwestorzy czas i skorzystajmy z danego nam czasu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *