dziennikProjekt elewacjiprojekty elewacji

projekt elewacji online

W pandemicznych czasach stało się ważne dla inwestorów przede wszystkim bezpieczeństwo zamawiania i minimalizacja produktów. Jako projektelewacji.pl od kilku lat wprowadziliśmy wykonywanie projektów online, co  pozwala na bezpieczne zamówienie i realizację projektu.

Skoro współpraca online to i warunki muszą być specyficzne. Jak się okazuje jest to tak proste jak zamówienie filtrów do wody na Allegro. A więc jak wygląda współpraca?

Początkiem projektu elewacji jest rozmowa telefoniczna. Potrzebujemy zapoznać się wstępnie z tematem aby móc się w jakimkolwiek stopniu wypowiedzieć – czy podejmujemy się zadanego projektu i czy muszą zostać spełnione jakieś dodatkowe warunki. Czasem , a raczej coraz częściej wstępna rozmowa zamienia się w zamówienie mailowe. W miesiącach przedwakacyjnych większość naszych zleceń odbywała się bez kontaktu, nawet telefonicznego , z inwestorami. Czy da się tak pracować? Oczywiście odpowiedź na to pytanie jest jak najbardziej twierdząca 👍

W dalszej kolejności  następuje część wizualna : na podstawie przesłanych przez inwestora materiałów wykonywany jest trójwymiarowy model, z którego w dalszej części będziemy mogli zczytać dane. Jest to inwentaryzacja. Dalej tworzone są dwie koncepcje na podstawie ustaleń z inwestorem. Może to być opis w mailu, mogą to być zdjęcia referencyjne czyli tzw inspiracje. Jest to niezwykle istotna chwila która wpływa na czas realizacji całego projektu. Warto więc jako inwestor jej nie zaniedbywać.

Wizualizacje czyli etap który tak naprawdę trwa najdłużej, tutaj jest czas na zmiany, decyzje i rozważania. Nie pozostajemy obojętni, doradzając zastosowanie konkretnych materiałów na elewacje, odradzając te które na pewno się nie sprawdzą.

Po serii wizualizacji przystępujemy do wykonania dokumentacji. Jest to zestaw rysunków elewacji wraz z wymiarami i zależnościami potrzebnymi do wykonania projektu. Proszę zwrócić uwagę , iż na niektórych wymiarach znajduje się „a” a na innych „a/2”. Oznacza to nie mniej nie więcej połowę odległości pomiędzy dwoma określonymi na rysunku punktami. Czy takie rozwiązanie się sprawdza? Jak najbardziej tak.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *