dziennikProjekt elewacjiProjekt elewacjiprojekty elewacji

przykładowy projekt elewacji

przykładowy projekt elewacji budynku jednorodzinnego wykonany dla jednego z klientów. Z jednej strony prostota a z drugiej-funkcjonalne materiały.

Poniżej prezentujemy przykład niedawno wykonanego projektu elewacji domu jednorodzinnego. Zaprojektowany na podstawie przesłanej przez inwestora dokumentacji stał się polem prac, gdzie finalnie postawiliśmy na tynk silikonowy oraz imitację drewna w postaci tynku dekoracyjnego. Tutaj wybór padł na imitację deski firmy Mitbau. Głównym i najmocniejszym akcentem jest ściana garażu połączona z wejściem- tutaj deska została zastosowana w całości. Na reszcie frontu są to wstawki wokół i pomiędzy oknami. Góra czyli poddasze użytkowe pozostało bez wstawek, tutaj zaprojektowana została balustrada gięta z profili zamkniętych- dostosowana do krzywizny balkonu.

 

 

Widok od strony ogrodu prezentuje dom w podobny sposób. Projekt elewacji przewidywał wstawki pomiędzy oknami i na części ściany. Deska przykrywa również słup betonowy na tarasie. Na górze identyczna jak od frontu balustrada z profili wygięta jak krzywizna balkonu.

 

Głównym założeniem projektu była jego prostota i funkcjonalność. Projektując staraliśmy się nie uprstokacić elewacji, tj nie nadać jej formy która wykrzywiała by brew przechodnia lub inwestora. Zastosowane materiały pozwoliły w sposób prosty i konkretny wyróżnić niektóre elementy, jednak bez zbytniego krzyku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *