FAQ

FAQ

czyli jak to wszystko działa

Jak zacząć?

Aby wycenić pracę potrzebne jest troszkę danych:

  • co będziemy robili? –
  • projekt budowlany domu a w szczególności rzuty, rzut dachu, elewacje, przekrój lub
  • wielkość domu, zdjęcia
  • przy projekcie ogrodzenia i podjazdu wielkości terenu, szerokość działki, ile tego ogrodzenia ma być.

I to generalnie jest wszystko co jest mi potrzebne do wyceny. Wszystkie informacje najlepiej przesłać do mnie na adres biuro@projektelewacji.pl

Jak wygląda współpraca?

Po dograniu części formalnej rozpoczynamy współpracę nad projektem. Tak, jest to nie tylko jednostronny proces a pełna współpraca.

Kolejny etap to wykonanie wizualizacji – pracujemy na wizualizacji roboczej, aż do uzyskania pożądanego efektu. Rozpoczynając projekt przedstawiamy dwie wersje startowe, z nich wybierany jedną i ją rozwijamy, lub składamy dwóch trzecią. Zmienić możemy materiały, dodatki, detale. Ilość osobnych wersji nie może przekroczyć pięciu, drobne poprawki nie są liczone jako zmiana i może ich być więcej. Jeśli ilość korekt przekroczy 5 zostanie doliczona dodatkowa kwota w wysokości 100zł za kolejną korektę. Ilość wersji czyli gdy dość mocno zmienia nam się cała bryła a więc i jej odbiór. Kolejna wersja powstaje kiedy zmieniamy np układ wstawek, pergole na ogród zimowy czy kolory i materiały na elewacji całościowo.

Czy możemy rozwijać dwie wstępne wersje jednocześnie?

Nie pracujemy na kilku wersjach jednocześnie, jeśli któraś wersja jest zaakceptowana to dalsze prace projektowe nad kolejnymi odsłonami to tak naprawdę nowe zlecenie. Jeśli finalnie chcecie Państwo uzyskać dwie finalne wersje, zaznaczcie to na początku współpracy aby otrzymać wycenę adekwatną do pracochłonności projektu.

Ile czasu zajmuje przygotowanie projektu?

Ile trwa ten proces? Zależnie od tego ile będziemy poprawiać od tygodnia do kilku miesięcy – tak realnie patrząc. Pierwsze dwie koncepcje to ok 3-7 dni roboczych. Etap wizualizacji zawsze jest najdłuższy – tu w zależności od ilości poprawek i korekt może się on przedłużać. Wykonanie dokumentacji końcowej to kilka dni roboczych.

Jak przekazywana jest dokumentacja?

Dokumentacja przekazywana jest droga elektroniczną jako plik pdf

Jak wygląda rozliczenie?

Czyli jedna z ważniejszych kwestii przy każdym projekcie. Płatność podzielona jest na dwie części, NIE PŁACICIE PAŃSTWO NIC PRZED ROZPOCZĘCIEM PROJEKTU. Po otrzymaniu dokumentacji wykonywany jest model 3d, jego zrzut przesyłam na podanego maila prosząc jednocześnie o pierwszą wpłatę.

Druga rata wpłacana jest w momencie przesłania dokumentacji. Gdy jest ona gotowa do przesłania proszę o jej przesłanie, po zaksięgowaniu drugiej części przesyłana jest dokumentacja.

Ile czeka się na pomiar na miejscu?

Od samego początku funkcjonowania projektelewacji.pl usługa zawsze pozostawała usługą online. Jedynie projekty lokalne mogą opierać się o wizytę bezpośrednią.  Wizyta jednak nie polega na pomiarach a na domiarach i uzgodnieniach.

Co to jest projekt lokalny?

Projekt lokalny to projekty zlokalizowane w odległości kilku km od naszej siedziby

Czy przy realizacji pomagamy na budowie?

Tak, zdecydowania. Podczas prac mają państwo pomoc architekta projektującego. Najszybszym środkiem komunikacji jest tutaj mail z pytaniami.

A jeśli projekt mi się nie spodoba?

Na początku wykonywane są dwie koncepcje wg wcześniejszych wspólnych uzgodnień. Jeśli żadna z wersji nie przypadnie Państwu do gustu, wykonywana jest kolejna po doszczegółowieniu informacji.

Kupiłem/łam dom, czy dla niego mogę zamówić projekt?

Oczywiście, wykonujemy projekty zarówno dla nowych jak i starszych domów. Przy domach remontowanych bardzo często nie ma dokumentacji, bazujemy wtedy na zdjęciach i wymiarach jak również na prostej (dla architekta) fotometrii i geometrii.

Chcę zlecić projekt elewacji ze zmianą konstrukcji

Zmiana konstrukcji wymaga pozwolenia na budowę, w ramach projektelewacji,pl nie tworzymy dokumentacji do pozwolenia na budowę.

Nie mogę się dodzwonić z samego rana

Projektelewacji.pl jest jedną z kilku marek naszego biura, w godzinach porannych często odbywają się narady oraz szkolenia architektów z innych pracowni w ramach odrębnej marki, stąd w niektóre dni może występować problem z bezpośrednim kontaktem. Nie znaczy to absolutnie że telefon nie jest odbierany 🙂 oddzwaniamy zaraz po zakończonych działaniach.

Otrzymałem dokumentację i podczas budowy chcę coś zmienić, co wtedy?

W zależności od tego co to za element i jakich działań od nas wymaga. Jeśli jest to powrót do projektu (wizualizacji) i zmian w dokumentacji wymaga on opłaty powrotnej. Jeśli jest to zmiana odcieni, najczęściej nie wymaga ona naszej akcji.

W razie pytań proszę o kontakt