projekt ogrodzenia czyli ProjektOgrodzenia.pl

Ogrodzenie i jego estetyka tak naprawdę jest pierwszą linią frontu w ocenie przechodniów czy gości. Jest również naszym elementem rozpoznawalnym. W końcu to nie tylko po elewacji naszego domu ale także po elewacji ogrodzenia rozpoznajemy nasz dom. Forma ogrodzenia zwanego bardzo często po prostu płotem jest ważna z uwagi na ogólny oddźwięk ale także na pierwszą informację którą wysyłamy potencjalnemu gościowi: jeśli ogrodzenie jest ażurowe informujemy go o swojej otwartości natomiast gdy jest lite, czy jego ażurowość jest bardzo wątła to znaczy, że pragniemy zachować jak najwięcej prywatności.

Ogrodzenia możemy z jednej strony kupić po prostu w sklepie, z drugiej strony możemy zamówić u sprzedawcy z lokalnego salonu. Jednak najczęściej usłyszmy ” co by Państwa interesowało” i tutaj przedstawia nam się katalog.


#projektogrodzenia

Tak jak w przypadku domów projektowanych na miarę, tak samo ogrodzenia projektujemy na miarę, a często w projekcie budowlanym nie ma o tym wzmianki.

Można oczywiście postawić na samodzielny projekt, bazując na własnym guście, doświadczeniu jak i wyobraźni. A można zaufać specjalistom  , którzy dobiorą materiały, wykonają wizualizacje, dzięki której zobaczymy proponowaną wizję nowego ogrodzenia, zanim jeszcze wbijemy pierwszą łopatę; a na koniec wykonają dokumentację techniczną. Każdy z powyższych etapów możemy praktycznie zamówić osobno, lub wszystkie jako usługę kompleksową.

Projekt to zawsze dopiero początek współpracy, kolejnym etapem jest budowa. Projektując dany element mogę zaproponować wykonawcę danych robót budowlanych, jak również kierownika budowy (nie jest on wymagany, jednak jest to bardzo pomocna osoba na budowie – zapraszam tutaj aby się o tym przekonać.

Projekt ogrodzenia frontowego zamkniętego osiedla
#projektogrodzenia

Zakres wykonywanych prac

  • Wizualizacje Ogrodzeń
  • Projekty Architektoniczne Ogrodzeń
  • Projekty Warsztatowe Ogrodzeń
  • Wizualizacje Balustrad
  • Projekt Balustrad

Wizualizacja Ogrodzeń, jest to graficzna forma przedstawienia koncepcji  planowanego ogrodzenia.

Projekt Architektoniczny Ogrodzenia jest to zestaw wizualizacja i rysunki ogrodzenia w przełożeniu na istniejący teren. Do wykonania tego projektu należny dostarczyć mapę do celów projektowych z rzędnymi wysokościowymi.

Projekt Warsztatowy Ogrodzenia  czyli projekt, w którym w sposób szczegółowy, łącznie z zawiasami i zamkami, rozrysowane jest ogrodzenie lub jego części.

Wizualizacje Balustrad to graficzna forma przedstawiająca zaprojektowane balustrady – wraz ze wstępnymi wytycznymi nt. profili, materiałów, kolorów.

Projekt Balustrad bazuje na wizualizacji, do jego sporządzenia wymagany jest szereg uzgodnień.

#projektogrodzenia

Projekt balustrady dla osiedla budynków jednorodzinnych: stal cynkowana zanurzeniowo, kolor biały, lakierowany proszkowo
#projektogrodzenia

Jak wygląda współpraca?

Początkiem jest rozmowa telefoniczna. Potrzebuję zapoznać się wstępnie z tematem aby móc się w jakimkolwiek stopniu wypowiedzieć. Po tej wstępnej rozmowie decydujemy czy rozpoczynamy współpracę, ustalamy szczegóły współpracy w tym jej zakres.

Następnie następuje część wizualna i techniczna – tutaj wykonywany jest projekt: wizualizacje, rysunki. Końcowym etapem jest budowa. Jeśli decydujecie się Państwo na projekt z nadzorem, jestem na budowie mniej więcej raz w tygodniu, o ile nie częściej. Sprawdzam postępy prac oraz sposoby ich wykonania. Rozmawiam z wykonawcami i ustalam dalsze metody postępowania, jeśli tego wymaga sytuacja. Jeśli potrzebujecie Kierownika Budowy, chętnie takiego polecę do współpracy – osoba pilnująca aby budowa przebiegała zgodnie z obowiązującym prawem i sztuką wiedzy technicznej.

Chcesz zapytać o cenę? Zapytaj

Kliknij w zdjęcie i zobacz o czym piszemy w temacie ogrodzeń. Zaczynamy dopiero więc tematy się rozrosną.
Model domu wraz z podjazdem i ogrodzeniem #projektogrodzenia

Uwaga: projekty ze spotkaniem jak i nadzorem z tytułu autora wykonywane są lokalnie.