Projekt Podjazdu czyli ProjektPodjazdu.pl

Podjazd czyli droga od ogrodzenia do naszego domu jest tak naprawdę miejscem na które zwracamy uwagę gdy już na nim jesteśmy. Dobrze wykonany jest miejscem w którym po prostu chcemy być. Kostka brukowa, płyty betonowe czy otoczaki, to wszystko sprawia że nasz dom i ogrodzenie nabiera jedności. Podjazd i wszystkie utwardzenia musimy zakładać w przełożeniu na późniejsze użytkowanie: podejście do garażu, podejście do miejsca śmietnikowego (!!) czy na tyły domu, ścieżki po trawniku. Te wszystkie elementy tworzą historię którą opowiadamy.

Z jednej strony możemy po prostu zamówić firmę brukarską i wykonać pierwsze zasugerowane rozwiązanie. A chcąc się do tej rozmowy przygotować, możemy zlecić te prace wizualno zestawiennicze na zewnątrz. Zwróćmy uwagę, że tak jak w przypadku domów projektowanych na miarę, tak samo podjazdy i ścieżki projektujemy na miarę, a często w projekcie budowlanym nie ma o tym wzmianki szczegółowej, tylko informacja że jest. W takim przypadku mamy trzy wyjścia: sami bierzemy wzór na siebie, prosimy architekta projektującego o pomoc lub zlecamy to na zewnątrz.

Można oczywiście postawić na samodzielny projekt, bazując na własnym guście, doświadczeniu jak i wyobraźni – do czego serdecznie namawiam jeśli czujemy się na siłach i mając jednocześnie pokłady wolnego czasu  . A można zaufać specjalistom  , którzy dobiorą materiały, wykonają wizualizacje, dzięki której zobaczymy proponowaną wizję nowego podjazdu z kostki czy płyt, zanim jeszcze wbijemy pierwszą łopatę; a na koniec wykonają dokumentację techniczną. Każdy z powyższych etapów możemy praktycznie zamówić osobno, lub wszystkie jako usługę kompleksową.

Projekt to zawsze dopiero początek współpracy, kolejnym etapem jest budowa. Projektując dany element mogę zaproponować wykonawcę danych robót budowlanych, jak również kierownika budowy (nie jest on wymagany, jednak jest to bardzo pomocna osoba na budowie – zapraszam tutaj aby się o tym przekonać).

 

#projektpodjazdu

Zakres wykonywanych prac

  • Wizualizacja podjazdu
  • Projekty Podjazdów
  • Projekt Podjazdu dla osób niepełnosprawnych

Wizualizacja Podjazdu czyli graficzne przedstawienie całego założenia. Otrzymujemy formę graficzną w postaci grafiki z kierunkami ścieżek i rozchodzenia się zastosowanego materiału. Wskazane zostają również materiały – ich rodzaj, jednak nie ilość.

Projekt Podjazdu  to projekt podjazdu na działce inwestora w formie zagospodarowania terenu z ewentualnymi rysunkami dodatkowymi, umożliwiającymi zrealizowanie budowy/ przebudowy podjazdu. Na rysunkach pokazany jest rodzaj utwardzenia, materiał jak i jego ilość – aby go wykonać niezbędna jest mapa do celów projektowych z naniesionymi punktami wysokościowymi. Jeśli takie będą ustalenia, w projekcie uwzględniane jest również oświetlenie.

Projekt Podjazdu dla osób niepełnosprawnych czyli inaczej rampa. Jest to obiekt który nie wymaga pozwolenia na budowę. Ma służyć temu aby osoby z trudnościami ruchowymi, poruszające się o kulach czy na wózku, mogły łatwiej dostać się do wnętrza domu/ budynku – aby go wykonać niezbędna jest mapa do celów projektowych z naniesionymi punktami wysokościowymi.

Jak wygląda współpraca?

Początkiem jest rozmowa telefoniczna. Potrzebuję zapoznać się wstępnie z tematem aby móc się w jakimkolwiek stopniu wypowiedzieć. Po tej wstępnej rozmowie decydujemy czy zaczynany pracę, ustalamy szczegóły współpracy.

Następnie następuje część wizualna i techniczna – tutaj wykonywany jest projekt: wizualizacje, rysunki. Końcowym etapem jest budowa. Jeśli decydujecie się Państwo na projekt z nadzorem, jestem na budowie mniej więcej raz w tygodniu, o ile nie częściej. Sprawdzam postępy prac oraz sposoby ich wykonania. Rozmawiam z wykonawcami i ustalam dalsze metody postępowania, jeśli tego wymaga sytuacja. Jeśli potrzebujecie Kierownika Budowy, chętnie takiego polecę do współpracy – osoba pilnująca aby budowa przebiegała zgodnie z obowiązującym prawem i sztuką wiedzy technicznej.

Chcesz zapytać o cenę? Zapytaj

Uwaga: projekty ze spotkaniem jak i nadzorem z tytułu autora wykonywane są lokalnie.

Cały czas rozwijamy bazę pomocnych artykułów nt. podjazdów, proszę w tej kwestii o wyrozumiałość 🙂

Zapraszam do kliknięcia w zdjęcie poniżej i poczytanie artykułów powiązanych.

#projektpodjazdu

obowiązujące prawo budowlane